Dijital Gülümseme Tasarımı

Dijital Gülümseme Tasarımı

Dijital Gülümseme Tasarımı

Dişlerimiz yemek yemeye yardımcı olmanın yanı sıra estetik açıdan da gülüşlerimizde büyük rol oynayan vücudumuzun en önemli görünen parçalarından biridir. Dişlerde meydana gelen şekil bozuklukları ve lekelenmeler günlük hayatta bizleri olumsuz yönde etkileyen durumlar olarak karşımıza çıkmaktadır.

Dijital gülüş tasarımı ile bütüncül bir diş tedavisi amaçlanmakta ve kişinin estetik olarak güzel bir gülümsemeye sahip olması amaçlanmaktadır. Hastaların estetik açıdan daha güzel bir gülüş elde etmek amacıyla uygulanan bu bütüncül tedavi, hastanın ihtiyaçlarına bağlı olarak içerisinde pek çok tedavi yöntemini de barındırmaktadır. Bu tedavide estetik dolgu işlemlerine, implant uygulamalarından diş etlerine uygulanan tedavilere kadar oldukça pek çok işlem bulunmaktadır. Dijital Gülümseme Tasarımı ile dijital ortamda hastaya özel gülüş tasarımı hazırlanıyor ve ardından bu tasarım hayata geçirilmeye başlanıp hasta için gerekli olan tüm işlemler yapılmaya başlanıyor.

Dijital Gülümseme Tasarımı Nasıl Uygulanır?

Dijital gülüş tasarımı kişiye özel yapıldığından her hastada aynı uygulamalara yer verilmemektedir. İşlem yapılmadan önce hastanın detaylı bir şekilde incelenmesi ve hangi tedavi yöntemlerine ihtiyaç duyduğunun belirlenmesi gerekmektedir. Bu tedavide ilk önce sorunları gidermek esastır. Sonrasında kişinin tedavisini tespit etmek için fotoğraf ve video çekimleri gerçekleştirilmektedir. Bu görüntüler dijital ortama aktarılır ve hasta için en uygun olan gülümseme tasarımı dijital ortamda belirlenmeye başlar. Sonrasında bu tasarıma uygun şekilde hastanın tedavi sürecine başlanır. En kısa sürede hastanın tedavisi tamamlanmaktadır.

Dijital Gülüş Tasarımı Kaç Seans Sürer?

Hastanın başlangıçtaki durumu büyük bir önem taşımaktadır. Hastada çürük dişlerin tedavi edilmesi, diş eti hastalıkları nın giderilmesi, protez diş ya da implant uygulanarak eksik dişlerin tamamlanması gibi işlemlerin yapılması sürecin uzamasına neden olabilmektedir. Hasta bu süreci tamamladıktan sonra 3 seansta gülümseme tasarımı tamamlanır hale gelir. Estetik gülüş tasarımı için başvurulduğunda, muayene sonrasında hastaya tahmini bir süre ve seans sayısı iletildikten sonra kısa sürede süreç tamamlanıyor. Bu süreç hastanın günlük yaşamını etkilemeyecek bir süreç oluyor.

Dijital Gülüş Tasarımında Gösterilen Gülüşün Aynısı Yapılır mı?

Hastalar Dijital Gülümseme Tasarımı kapsamında gösterilen gülüşün aynısının yapılıp yapılmadığı pek çok kez doktora sormaktadır. Dijital Gülümseme Tasarımı her hastada gösterilen tasarımın birebir aynısı olacak şekilde yapılmaktadır. Hatta işlemlere başlanmadan önce prova seansı uygulanarak sürecin daha iyi sonuçlanması sağlanır. Bu seans içerisinde hastanın memnun kalmadığı noktaları dile getirmesi de hastanın istediği gülüşe sahip olması açısından oldukça önemlidir.

Dijital Gülümseme Tasarımı Yapılmadan Öncesi ve Uygulanan Tedaviler Nelerdir?

Dijital Gülümseme Tasarımı yapılmadan önce hastanın ağız sağlığını tamamen sağlamak önemlidir. Hastanın tedaviye uygun olması için gereken şartlar yerinde getirilir. Bu gözlemlerden sonra kişilerin ağız ve çene yapısına uygun tedavi süreci gerçekleştirilmektedir. Tedaviler de ise; lingual tedavi, şeffaf plak, metal tel, porselen tel, damaklık gibi hastaya gerekli olan başlıca tedaviler uygulanmaktadır.

Mükemmel Bir Gülüşün Kuralları Nelerdir?

Dişlerin sıralaması düzgün olması ve herhangi bir çapraşıklığın bulunmaması, Üst kesici dişlerin belirginliği diğerlerine göre daha belirgin olması, dişlerin yüzeyinde lekeler ve renklerinde koyulaşma bulunmaması, Dudağın seviyesi; diş etinin seviyesi ile uyumlu olup, diş etinin seviyeleri simetrik olması ve dişlerin yüzün biçimi ve dudağın yapısı ile uyumlu olması gerekmektedir.

Dijital Gülümseme Tasarımı Fiyatları

Dijital Gülümseme Tasarımı fiyatları hastadan hastaya farklılık gösterebilmektedir. Çünkü daha önce de değindiğimiz gibi bu tedavi her hastada aynı şekilde uygulanmamaktadır. Bundan kaynaklı olarak da tedavi fiyatları kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir. Ancak Dijital Gülümseme Tasarımı öncesinde hasta muayene edildikten sonra hastanın net bir fiyat bilgisi alması mümkün olmaktadır. Bu süreç hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz hastanenize ve doktorunuza başvurabilirsiniz.

Alanında Uzman Ekip

Alanında Uzman Ekip

Ekibimiz konusunda uzman, genç dinamik ve mesleğini çok seven hekimlerden oluşuyor.

Yenilikçi Uygulamalar

Yenilikçi Uygulamalar

Diş sağlığı alanında yenilikleri takip edip, en son teknolojiyi kullanarak hizmet veriyoruz.

Çözüm Odaklı Tedavi

Çözüm Odaklı Tedavi

Siz değerli hastalarımızı dinliyor, size uygun tedavi seçenekleri sunuyoruz.

Güler Yüzlü Hizmet Anlayışı

Güler Yüzlü Hizmet Anlayışı

İşimizi çok seviyoruz, hastalarımızı güler yüzle karşılayarak onları rahat ettiriyoruz.

Online Randevu Talebi Oluştur

Lütfen sizden istenilen bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurunuz, hasta danışmanlarımız en kısa sürede sizlere geri dönüş sağlayacaktır.

Instagram Whatsapp