Estetik Diş Hekimliği

Estetik Diş Hekimliği

Estetik Diş Hekimliği

Günümüzde yaşanan teknolojik gelişmelerin artmasıyla birlikte sağlık sorunlarına yönelik üretilen çözümlerde de farklılıklar gözlemlenmeye başlanmıştır. Özellikle ağız ve diş sağlığı alanında yaşanan yenilikler farklı tedavi yöntemlerinin ortaya çıkmasını da beraberinde getirmektedir. İnsanlar artık sadece tedavi değil güzel dişlere de sahip olmak istemektedirler. Bu da bu alanın sadece tedavi değil estetik açıdan da gelişmesindeki en önemli nedenlerden biridir. Estetik diş hekimliği ise bu diş problemlerinin çözümüyle ilgilenen alanlardan biridir.

Estetik Diş Hekimliği Nedir?

Estetik diş hekimliği hastayı hem tedavi etmeyi, hem de estetik açıdan uygun bir noktaya taşımayı amaçlamaktadır. Eski dönemlerde hastaların tedavisinde sadece iyileşme gayesi bulunurken şimdilerde iyileşmenin yanında görüntü olarak da güzel olmasına önem verilmeye başlanmıştır. Bu şekilde yapılan tedavilerde dişlerinizin ve gülüşünüzün doğal görüntüsü korunmaktadır. Estetik diş hekimliği bazı tedavilerde lazer gibi teknolojileri klinik ortamda kullanarak iyileşme sürecini hızlandırma ve hastanın konforunu artırma yönünden birçok faydayı da beraberinde getirmektedir. Günümüz teknolojisinin yardımıyla diş hekimleri sağlıklı ve parlak bir gülümsemeye sahip olmanıza yardım edeceklerdir.

Estetik Diş Hekimliği Uygulamaları Nelerdir?

Gülüş Tasarımı: Kişisel istekleriniz göz önünde bulundurularak kişiye istediği gülüşü vermek bu uygulamaların en başında yer almaktadır. Gülüş tasarımında kişinin yüz şekli, ten rengi, cinsiyeti, yaşı, dudakları, dişlerin rengi, dizilimi ve dişeti formu gibi pek çok özellik incelenerek kişinin nasıl bir gülüşe sahip olması gerektiğine karar verilmektedir.

Dişeti Şekillendirme: Bazı bireyler özellikle güldükleri zaman dişetinin çok fazla görünmesi veya dişlerinin kısa görünmesinden dolayı kendilerini kötü hissedebilmektedirler. Bu yüzden dişetlerindeki bu problemin çözümü için şekillendirmeye ihtiyaç duyarlar.

Diş Beyazlatma (Bleaching): Bleaching, uygulaması kolay ve pratik, verdiği hızlı sonuçlarla da hastaları çok kısa sürede memnun eden ve dişlerin beyazlatılmasına yarayan bir yöntemdir.

Inlay/Onlay Restorasyonlar: Diş çürüğü veya benzer bir bozukluğu olan dişte dolgu yapmak amacıyla kompozit veya porselen materyallerden yapılan dolgulara verilen isimlerden biridir.

Porselen Laminat Venerler: Porselen laminalar dişlerin tamamen kaplanmasını gerektirmeyen sadece ön yüzlerine yaprak şeklinde yapıştırdığımız estetik düzenlemelerdir. Bu yönteme pek çok sebepten dolayı başvurulabilir.

Diş İmplantları: Diş implantları kaybedilen dişlerin yerine çene kemiği içine yerleştirilen ve kemikle kaynaşarak doğal diş kökü görevini üstlenen metal parçalar olarak karşımıza çıkmaktadır. Etkili tedavi yöntemlerinden biridir. Ayrıca yukarıdakilerin ışında pek çok estetik uygulamadan bahsetmek mümkündür.

Estetik diş hekimliği uygulamaları kimler için uygundur?

Diş diziliminin ideal konumda ve şekilde olmadığı durumlarda ya da dişlerde normalin dışında ortaya çıkan durumlarda estetik diş hekimliğine başvurulmaktadır. Bu işlemler, dişlerin durumunun tedavi yapılabilmesi için uygun olması durumunda her yaşta bulunan hastalara yapılabilen işlemler olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak bu uygulamalar genellikle yetişkinler tarafından tercih edilmektedir.

Estetik diş tedavisinde sizi nasıl bir süreç bekliyor?

Estetik diş tedavi süresi diş hekimleri tarafından hastanın durumu incelendikten sonra belirlenmekte genellikle kısa süre içerisinde tamamlanabilmektedir. Bazı durumlarda bu sürecin uzamasının en önemli nedeni dişin eski hakine dönme sürecinin uzun bir zaman gerektirmesinden kaynaklanmaktadır. Diş teli gibi kullanımlarda süre kendiliğinden uzun bir zamanı gerektirir. Hastanın tedavi süresinin uzunluğu; kişiye, yaşa, anomali durumuna, erken yaştaki diş travmalarına, tedavi yöntemi ve hastanın ne kadar iyi bakım yaptığına göre farklılıklar gösterebilir.

Estetik Diş Fiyatları

Estetik diş tedavisinin fiyatı hastanın tedavi süresinin uzunluğuna, kişiye, yaşa, anomali durumuna, erken yaştaki diş travmalarına, tedavi yöntemi ve hastanın ne kadar iyi bakım yaptığına göre farklılıklar gösterebilir. Bu yüzden bu konuda net bir bilgi almak istiyorsanız hastane ve doktorlara danışabilirsiniz.

Alanında Uzman Ekip

Alanında Uzman Ekip

Ekibimiz konusunda uzman, genç dinamik ve mesleğini çok seven hekimlerden oluşuyor.

Yenilikçi Uygulamalar

Yenilikçi Uygulamalar

Diş sağlığı alanında yenilikleri takip edip, en son teknolojiyi kullanarak hizmet veriyoruz.

Çözüm Odaklı Tedavi

Çözüm Odaklı Tedavi

Siz değerli hastalarımızı dinliyor, size uygun tedavi seçenekleri sunuyoruz.

Güler Yüzlü Hizmet Anlayışı

Güler Yüzlü Hizmet Anlayışı

İşimizi çok seviyoruz, hastalarımızı güler yüzle karşılayarak onları rahat ettiriyoruz.

Online Randevu Talebi Oluştur

Lütfen sizden istenilen bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurunuz, hasta danışmanlarımız en kısa sürede sizlere geri dönüş sağlayacaktır.

Instagram Whatsapp