Şeffaf Aperey / Invisalign

Şeffaf Aperey / Invisalign

Şeffaf Aparey / Invisalign

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte pek çok tedavi yöntemi de karşımıza çıkmıştır. Şeffaf aparey tedavisi diş yamukluklarını gidermeye, hizalamaya yardımcı olan kullanılan parçalardır. Şeffaf aparey tedavisi ortodonti tedavilerinde yeni nesil tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır. Bu tedavi yöntemi ortodonti alanında ortaya çıkan tedavi çeşitlerinden biridir. Geleneksel diş telleri yerine, Invisalign rahat çıkarılabilen diş bakımı açısında zorluk yaşatmayan bir parça olduğundan bu yöntem daha çok tercih edilmektedir. Şeffaf apareyler size özel olarak üretildikten sonra dişlerin iyileşme durumuna göre sürekli değiştirilmektedir. Bu tedavi, aralık, çapraşıklık ve derin kapanış gibi çok çeşitli diş düzeltme problemlerinin giderilmesinde kullanılan bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu tedaviyi planlamak için gelişmiş 3D bilgisayarlı görüntüleme yazılımını kullanarak sizlere tedavi sonucunuzun nasıl olacağını süreç başlamadan bildirmektedir.

Şeffaf Aparey Bakımı Nasıl Yapılır?

Şeffaf plakların bakımını sağlamak tedavi açısından önemlidir. Diş teline bakıldığında minimum bakım gerektiren bir tedavidir. Her gece, bir diş fırçasıyla fırçalamanız ve ılık suyla durulamanız plaklar açısından yeterli olmaktadır. Şeffaf aparey yapısı gereği eğilebileceğinden sıcak su kullanmamaya dikkat etmeniz büyük önem taşır. Yemek yerken çıkarılması plak açısından daha iyidir.

Şeffaf Aparey - Invisalign Tedavisine Hemen Başlanabilir Mi?

Invisalign tedavisine karar verildiğinde ölçüleriniz alınıp ortodonti tedavi planlaması online sistemle oluşturuluyor. Invisalign şeffaf plakların üretilip elimize ulaşması ise 1 ila 2 ay arasında değişebiliyor. Invisalign Ortodonti tedavisine başlamadan önce ağız içindeki tüm bakımların yapılmış olması sağlanıyor ve ağız plak için uygun bir hale getiriliyor. Ölçünün alınması sonrasında ağızda herhangi bir işlem uygulanmıyor ve hasta plak takımı için hazır hale geliyor.

Invisalign Tedavisi Konuşmayı Etkiler Mi?

Tabi en başta yeni bir duruma alışmak herkes için zor olabilmektedir. Bu yüzden en başta bazı zorlukların yaşanması mümkündür. Bu zorlukların başında plaklarla konuşma zorluğu gelir. Ortodonti tedavi süresi hastadan hastaya farklılık gösteren bir tedavidir. Invisalign ortodonti tedavisinde bilgisayar teknolojisi desteği olduğundan hareket istenmeyen bölgeye baskı yapılmaz. Bu plaklar sizde günde 20 saat takılı durmalıdır.

Şeffaf Apareyin Avantajları

Şeffaf apareyler, düz dişler elde etmek için metal braketler veya lastik bantlar kullanılmadan diş telinin yerine hizmet eden parçalardır. Metal diş tellerine göre, şeffaf aparey düzenli olarak temizlemek için çıktığından kullanımı diş teline göre daha kolaydır. Tedavinin başında dijital ortamda nasıl sonuçlanacağını görmeniz sizler için büyük bir avantajdır. Ayrıca diş teline göre daha kısa sürede tedavinin tamamlanması mümkündür. Diş teli temizlik açısından da oldukça zor olduğundan bu yöntem pek çok açıdan avantaj sağlamaktadır. Ayrıca uygulanması da 15 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleştiğinden şeffaf aparey pek çok açıdan kolaylık sağlamaktadır.

Şeffaf Aparey Fiyatları

Şeffaf aparey fiyatları hastadan hastaya farklılık gösterebilmektedir. bu tedavi her hastada aynı şekilde uygulanmamaktadır. Bundan kaynaklı olarak da tedavi fiyatları kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir. Ancak şeffaf aparey tedavisi öncesinde hasta muayene edildikten sonra hastanın net bir fiyat bilgisi alması mümkün olmaktadır. Bu süreç hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz hastanenize ve doktorunuza başvurabilirsiniz. Şeffaf aparey fiyatları, diş teli tedavilere göre daha pahalı olabilmektedir. Bunun nedeni kullanılan şeffaf plak kişiye özel üretilerek sürekli olarak değiştirilmesindendir. Hasta şeffaf aparey tedavisi tamamlanana kadar ondan fazla şeffaf aparey kullandığından fiyat da farklılık gösterir.

Diş tedavileri ve Şeffaf Aparey / Invisalign gibi uygulamalar için sadece sağlık kuruluşlarına başvurunuz. Sağlığınız için yetkili kuruluşlara güvenmeniz en doğru seçenektir.

Alanında Uzman Ekip

Alanında Uzman Ekip

Ekibimiz konusunda uzman, genç dinamik ve mesleğini çok seven hekimlerden oluşuyor.

Yenilikçi Uygulamalar

Yenilikçi Uygulamalar

Diş sağlığı alanında yenilikleri takip edip, en son teknolojiyi kullanarak hizmet veriyoruz.

Çözüm Odaklı Tedavi

Çözüm Odaklı Tedavi

Siz değerli hastalarımızı dinliyor, size uygun tedavi seçenekleri sunuyoruz.

Güler Yüzlü Hizmet Anlayışı

Güler Yüzlü Hizmet Anlayışı

İşimizi çok seviyoruz, hastalarımızı güler yüzle karşılayarak onları rahat ettiriyoruz.

Online Randevu Talebi Oluştur

Lütfen sizden istenilen bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurunuz, hasta danışmanlarımız en kısa sürede sizlere geri dönüş sağlayacaktır.

Instagram Whatsapp